Çirişhane Spor Kulübü Lokali’nin temeli atıldı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, mazbatayı aldığının 48’inci gününde ilk yatırımı olan spor lokali temelini attı.

Çirişhane Spor Kulübü Lokali’nin temeli atıldı

31 Mart yerel seçimleri öncesi Osmangazi ilçesini karış karış gezip sorunları yerinde tespit eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, hizmet bekleyen mahallelerde yatırımlara başladı. Çirişhane Mahallesi sakinlerinin talebi doğrultusunda gençleri spora kazandırmak adına inşa edilecek olan spor kulübü lokalinin temeli törenle atıldı.

Seçim öncesi verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, “Bu mahallemize DAĞDER Başkanlığı ve milletvekilliği yaparken de defalarca geldik. İnşallah bundan sonra da gelmeye devam edeceğiz. Biz o dönemde buraları gezerken tespitler yaptık. Buradaki eski binanın yıkılmış olduğunu çok önceden yapmış olduğumuz ziyarette gördük. Az ilerideki muhtarlık binasının yukarısındaki boş alanı da tespit ettik. Osmangazi’nin 136 mahallesinde nerede ne eksik ve ihtiyaç hepsini tespit ettik. Vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarına göre hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Mazbatayı almasının üzerinden 48 gün geçtiğini belirten Başkan Aydın, “Henüz görevimizdeki iki ayı bile doldurmadan temel atma töreni gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu spor kulübü binamızı çok kısa sürede bitirip hizmete açacağız. Seçimden önce özellikle amatör sporlara ve spor kulüplerine destek olacağız demiştik. Madde bağımlılığı çok fazla arttığı için bu tür hizmetler halı saha, kulüp binası ve spor alanları çok önemli, bununda farkındayız. Hiç vakit kaybetmeden temelleri atıyoruz. İnşallah bir hafta sonra Hamitler Mahallesinde ilk kreşimizin temelini atacağız. Bir sonraki hafta halk lokantamızın açılışı olacak, sonraki hafta ise Genç Kafe’nin açılışını açılışını gerçekleştireceğiz. Daha sonraki hafta ise kadınlara özel jimnastik merkezinin açılışını yapacağız” diyerek sıradaki yatırımların müjdesini verdi.

Konuşmaların ardından Çirişhane Spor Lokali inşaatının temeline ilk beton döküldü.

 

  Hibya Haber Ajansı